Додати сторінку у Вибране Зробити сторінку стартовою Повна мапа сайту Звязатись з нами
МОЦІТ НТУ Лого Національний транспортний університет
МОЦІТ Лого


НТУ, МОЦІТ
вул.Суворова, 1, к.244
м.Київ, 01010
тел. 8(044)280-28-31
Напишіть нам листа! mocit@ntu.edu.ua


ПОШУК 


Valid CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional


Повернутись в розділ

Технології, доступні всім

Чи відомо широкому загалу, що кожен третій програміст у світі - індус? Якщо декому й відомо, то навряд чи вони знають, що велика частка заслуги в цьому - відомої індійської корпорації "APTECH World-Wide". Сьогодні ця мегакорпорація має представництва у 52 країнах світу. Це понад чотири тисячі навчальних центри в Європі, Азії та Африці. Причому система, розроблена "APTECH", дає змогу забезпечити високий рівень підготовки спеціалістів у всіх навчальних центрах, незалежно від регіону чи країни. На території Росії вже діють десять таких центрів, а днями в стінах Національного транспортного університету відбулося відкриття першого в Україні навчального центру інформаційних технологій за програмою корпорації "APTECH". Ця подія відбулася за сприяння Міністерства освіти і науки України та з ініціативи ректора університету Миколи ДМИТРИЧЕНКА.

Але тому моментові, коли стрічку центру інформаційних технологій перерізали перший заступник міністра освіти і науки України Андрій Гуржій і перший віце-президент корпорації "APTECH" пан Рамасубраманьян Крішнан, передувала кількамісячна напружена робота багатьох науковців, працівників НТУ. Адже чудове приміщення, європейський рівень інтер'єрів якого відповідає рівневі оргтехніки і програмного забезпечення, треба було довести до ладу власними руками. Та всі клопоти вже позаду, і ось - черговий крок до освоєння Україною світового інформаційного освітянського простору зроблено.

Для чого він потрібен? Так, уміння працювати з комп'ютером і розмовляти англійською начебто стали необхідними. Однак чи кожен з нас може похвалитися досконалим володінням тим самим ПК, на рівні вимог роботодавців? Будь-який керівник вимагає від пошукачів робочих місць - спілкування на "ти" з комп'ютером, а то й програмним забезпеченням. Як добре треба розумітися на інформаційних технологіях і застосовувати ці знання у вирішенні професіональних завдань, не треба коментувати, а вимоги підвищуються чи не щодня. Україні, щоб не відставати від усього світу, щоб зберегти статус високорозвинутої та високоосвіченої держави, потрібно навчати своїх дітей орієнтуватися в сучасних комп'ютерних технологіях, починаючи з дитячого садка, молодших класів. І так - протягом усього життя, як того вимагає сучасна концепція освіти.

Високоповажні гості НТУ
Високоповажні гості НТУ

Саме таку мету - безперервне навчання - на практиці впроваджує Міністерство освіти і науки України, підтримавши ідею створення на базі Національного транспортного університету Центру інформаційних технологій. Навіть перелік гостей, які були на урочистому відкритті віртуального навчального закладу, свідчить про неабияку зацікавленість у його успішній роботі органів державного управління, освітянської та наукової громадськості. А також дипломатів, які відвідували захід не випадково - саме в Індії, в Бомбеї, знаходиться штаб-квартира мегакорпорації "APTECH". Чому саме Індія? Програми, що розробила ця корпорація, вирізняються простотою сприйняття, швидкістю засвоєння як дорослими, так і дітьми навіть дошкільного віку. Щодо інтересу представників Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, інших навчальних закладів - він зайвих пояснень не потребує. Зокрема, тому, що програми нового навчального інформаційного центру дають змогу, не виходячи з дому, пройти повний курс підготовки й одержати сертифікований диплом або свідоцтво спеціаліста в галузі інформаційних технологій. А це означає, що власник такого документа здатен влаштуватися на престижну й високооплачувану роботу в будь-якій країні світу.

Послугами центру зможуть скористатися всі мешканці України, чиї комп'ютери під'єднано до Інтернету. Особливу увагу творці програми приділили навчанню інформаційних технологій дітей, тому що саме дитячий розум здатен опановувати нове швидко, якісно і - назавжди. Для них створено програми з восьми рівнів, які дають змогу продовжувати навчання від початкового рівня до вищого і одержати міжнародний сертифікат інформаційних технологій у стислі строки, навіть до закінчення середньої школи. Відпрацьовано і студентські програми з шести рівнів. Віднині, навчаючись в університетах, скажімо, Львова, Одеси чи Харкова, можна одночасно пройти, залежно від бажання, дво- чи чотирирічну програму, скласти іспит й отримати до диплома вищого навчального закладу ще й сертифікат спеціаліста, визнаний у світі. Неабиякий інтерес до можливостей нового навчального центру виявив і Державний центр зайнятості. Він готовий оплачувати перепідготовку та підвищення кваліфікації спеціалістів, які втратили роботу.

Ольга Коваленко
"Освіта України", №75-76 від 28 вересня 2004 р.

Поновлене:
16.04.2014
Повернутись в розділ

Розробка й підтримка: Web група МОЦІТ, © 2007