Додати сторінку у Вибране Зробити сторінку стартовою Повна мапа сайту Звязатись з нами
МОЦІТ НТУ Лого Національний транспортний університет
МОЦІТ Лого


НТУ, МОЦІТ
вул.Суворова, 1, к.244
м.Київ, 01010
тел. 8(044)280-28-31
Напишіть нам листа! mocit@ntu.edu.ua


ПОШУК 


Valid CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional


Повернутись в розділ

Мережева історія

Internet. Вам це слово нічого не каже? А ви не з іншої планети? Принаймні, точно не з Національного транспортного, бо наші студенти вже близько півроку добре знайомі з цим поняттям на практиці (за досить студентською ціною). З чого все починалося і яких зусиль коштувало? Саме з такими запитаннями ми звернулися до людини, яка стала однією з головних діючих осіб у епопеї створення мережі у гуртожитках університету - Олександра Марченко, студента групи КН-4-1.

- Олександре, з чого починалося створення локальної мережі гуртожитків?

- Перші локальні об'єднання почали з'являтися ще два - два з половиною роки тому. Вони включали, як правило, декілька комп'ютерів, що знаходилися у сусідніх кімнатах. Флагманом став четвертий гуртожиток, там такі утворення існували достатньо давно. До того моменту, коли питання об'єднання стало принциповим, локальна мережа "четвірки" нараховувала близько 30 комп'ютерів, "п'ятірки" - 20-25.

- Хто займався об'єднанням мереж різних гуртожитків у єдине ціле?

- Об'єднанням займалася група студентів-ентузіастів за підтримки активу Ради студентського самоврядування та профкому: Олександр Марченко, Олександр Олійник, Олександр Ярошенко, Олександр Цілуйко, Олексій Михальченко, Володимир Амуров, Олексій Кущ - ось команда активістів, стараннями якої наша мережа сьогодні взагалі існує.

- Як відбувався розвиток новоствореної локальної мережі?

- Лише за рік мережа "виросла" до 40-50 комп'ютерів, зараз вона об'єднує близько 270 ПЕОМ з різних гуртожитків, ведуться роботи по підключенню 2-го гуртожитку (на базі радіо-Ethernet, швидкість передачі даних буде сягати 80 Мбіт/сек).

- Які "відносини" пов'язують мережі університету та гуртожитків?

- Мережа університету пов'язує корпуси за допомогою оптоволокна, що забезпечує високу швидкість передачі даних. Ідея поєднання мережі гуртожитків та університету в єдине ціле виникла давно, що й не дивно. Зараз ми, тобто гуртожитки, являємося окремими сегментом локальної мережі НТУ зі своїми налаштуваннями і таке інше.

- Які переваги отримали студенти від об'єднання мереж?

- В першу чергу - доступ до глобальної мережі Internet та ті ціні, за якими ми ним користуємося. За це дійсно варто дякувати керівництву університету та тим людям, які допомагали нам здійснити наші плани (в першу чергу ректору - Миколі Федоровичу Дмитриченко та директору Міжнародного освітянського центру АРТЕСН - Віктору Петровичу Лясковському).

- Кілька слів про історію Internet у гуртожитках.

- У грудні 2006 року нарешті було проведено лінію від навчального корпусу на вул. Кіквідзе до 5-го гуртожитку. В бібліотеці НБК було поставлено сервер, який слугує шлюзом між головним корпусом університету та гуртожитками.

На сьогоднішній день найбільш актуальною є проблема мережі - потреба в оновленні технічного оснащення. Цю відповідальність бере на себе університет. Я сподіваюсь, що вже восени ми будемо користуватись оновленою мережею, яка буде відповідати всім стандартам та вимогам до локальних мереж. Взагалі той факт, що пересічний студент нашого навчального закладу має змогу вільно користуватися послугами глобальної мережі Internet свідчить про зростання ступеню лояльності НТУ по відношенню до людей, які здобувають освіту в стінах альма матер.

Т. Краснова
Автодорожник №6(497) Червень 2007 року

Поновлене:
16.04.2014
Повернутись в розділ

Розробка й підтримка: Web група МОЦІТ, © 2007